LAJMI I FUNDIT:

Sërish probleme me ajrin e ndotur, drejtori i IKSHP-së apelon tek qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

Sërish probleme me ajrin e ndotur, drejtori i IKSHP-së apelon tek qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

Qytetarët e Kosovës edhe këtë vit sikurse viteve të mëparshme do të përballen sërish me ndotjen e ajrit.

Reklama

Një problem ky i cili nuk po gjen zgjidhje, ka filluar tashmë të bëhet ngarkesë për qytetarët e Kosovës, e sidomos ata të kryeqytetit të cilët janë më të prekurit nga ndotja e ajrit.

Sipas matjeve të bëra sonte nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, cilësia e ajrit në orën 21:00 është 169 pmm, gjë që është e pashëndetshme.

Drejtori i Institutit Kombëtar për Shëndetësinë Publike, Naser Ramadani, u ka kërkuar qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos hapin dritaret.

“Qëndroni në shtëpi dhe mos i hapni dritaret për ajrosjen e dhomave”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që vitin e kaluar Prishtina është ranguar e para, si qyteti më i ndotur në botë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Ramadani: Skenarin e Donetsk-ut për veriun e Kosovës e paralajmërova 5 vite më parë

Ramadani: Skenarin e Donetsk-ut për veriun e Kosovës e paralajmërova 5 vite më parë

Lajme
A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

Lajme
Kalo në kategori