LAJMI I FUNDIT:

Serge Gnabry përfundon në listën e dëshirave të Barcelonës

Serge Gnabry përfundon në listën e dëshirave të Barcelonës

Serge Gnabry është emri i radhës që është futur në listën e dëshirave të Barcelonës.

Kampioni në fuqi i La Ligas pritet të bëj disa ndryshime për sezonin e ri ku reparti i sulmit pritet të jetë reparti ku do të ketë më së shumti largime.

Emrat si Ansu Fati, Raphinha e Ferran Torres prtiet të largohen nga Camp Nou, derisa Barcelona po mendon për zëvendësuesit e tyre.


E zbulon gazeta gjermane, gjashtë yjet e Bayernit ishin kundër Nagelsmann
Lexo po ashtu E zbulon gazeta gjermane, gjashtë yjet e Bayernit ishin kundër Nagelsmann

Sulmuesi gjerman Serge Gnabry ka përfunduar në listën e dëshirave të gjigantit katalunas.

28-vjeçari ka kontratë me Bayernin deri në verën e vitit 2026, por ai ka shprehur dëshirë për tu larguar nga Allianz Arena dhe për të nisur një aventurë të rre në karrierën e tij.

Xavi e pëlqen shumë gjermanin dhe ka kërkuar afrimin e tij në Camp Nou sipas të përditshmes katalunase Sport.

Megjithatë për të arritur deri te Gnabry, Barcelona fillimisht duhet të shes, pasi Bayerni kërkon rreth 60 milionë euro për largimin e tij.

Gnabry këtë edicion ka zhvilluar 47 ndeshje zyrtare, ku ka realizuar 17 gola dhe ka asistuar në gjashtë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori