LAJMI I FUNDIT:

Sarri thotë se ky Lazio mund ta mposht këdo këto ditë

Sarri thotë se ky Lazio mund ta mposht këdo këto ditë

Maurizio Sarri shpjegon ndryshimet e tij fituese ndaj Interit dhe paralajmëron Lazio është e aftë të mposhtë këdo në ditë, por problemi ka qenë gjithmonë qëndrueshmëria.

Reklama

Biancocelestët janë ende të pamposhtur këtë sezon dhe janë përkohësisht në krye të tabelës pas kësaj fitoreje 3-1 ndaj pretendentëve për titull.

Goditja me kokë e Felipe Anderson me një asistim të Sergej Milinkovic-Savic i kishte vënë ata përpara, u barazua nga Lautaro Martinez.

Inzaghi e quan të balancuar ndeshjen me Lazion
Lexo po ashtu Inzaghi e quan të balancuar ndeshjen me Lazion

Sarri bëri zëvendësimet e duhura, si Luis Alberto dhe Pedro, që ishin në objektiv për të siguruar tre pikët në Stadio Olimpico.

“Ne kemi dërguar disa sinjale të mira kohët e fundit, pasi kalojmë periudha të të qënit nën presion pa rrezikuar shumë në anën e pasme”, deklaroi trajneri për DAZN.

“Kjo skuadër ka fituar soliditet dhe organizim, kështu që ne jemi në gjendje të mposhtim këdo në ditë, por problemi ynë ka qenë gjithmonë qëndrueshmëria. Tani duhet ta ndjekim këtë, të kalojmë valën dhe të mos mendojmë se do të jetë më e lehtë kundër kundërshtarëve të ndryshëm”.

Lazio nënshtron Interin në ‘Olimpico’ në ndeshjen që u shënuan katër gola
Lexo po ashtu Lazio nënshtron Interin në ‘Olimpico’ në ndeshjen që u shënuan katër gola

“Çështja ka qenë gjithmonë një çështje e mentalitetit. Nëse ka disa lojtarë që ndjejnë lodhje ose tension, kjo përhapet edhe tek ata që nuk kanë luajtur aq shumë dhe duhet të jenë të freskët. Kjo është ajo për të cilën duhet të punojmë”, ka shtuar më tej Sarri.

Kjo lojë u fitua me zëvendësimet, si Pedro dhe Luis Alberto – që ndryshuan vrullin jo vetëm me golat e tyre, por edhe me kontributin në lojë me apo pa top. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Premier League
Kalo në kategori