Sampdoria dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të sezonit 2018/19 në Serie A.

Zonja e Vjetër është mysafire e Sampdorias në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të e cila zhvillohet në Luigi Ferraris nga ora 18:00.

Ekipi i drejtuar nga Massimiliano Allegri është shpallur tash e disa javë kampion i Italisë për këtë sezon dhe do të zhvilloj një ndeshje revyale.

Në anën tjetër, edhe vendasit janë pa pretendime në këtë ndeshje dhe do të luajnë pa presion.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të bëjnë shumë ndryshime në formacionet titullare.

Sampdoria: Rafael; Bereszynski, Ferrari, Colley, Sala; Praet, Linetty, Barretto; Ramirez; Defrel, Quagliarella.  

https://twitter.com/sampdoria/status/1132663261281886208

Juventus: Pinsoglio; Caceres, Rugani, Chiellini, De Sciglio; Cuadrado, Emre Can, Bentancur, Pereira; Dybala, Kean

/Telegrafi/