LAJMI I FUNDIT:

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Lionel Messi mendohet se ka refuzuar një miliardë e 200 milionë euro nga Al Hilal për dy vite.

Reklama

Argjentinasi ishte i kërkuar edhe nga Barcelona, ​​MLS e kërkonte prej kohësh, por dukej se nuk do t’i rezistonte dot thirrjes së miliardave saudite dhe se do t’i bashkohej Cristiano Ronaldos dhe Karim Benzemas në Lindjen e Mesme.

Por në fund të historisë, Messi sërish e pranoi ofertën nga klubi i David Beckham.

Edhe pse nuk dihet ende paga e tij e saktë, mediat amerikane shkruajnë se argjentinasi do të fitojë 54 milionë dollarë në sezon, gjë që do ta bëjë atë lojtarin më të paguar në ligë.

Paga e Messit nuk përfshihet në “kapakun e pagave”, pasi ai është një nga tre “lojtarët e emëruar” të Interit që në thelb nuk kanë një kufi rroge.

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit
Lexo po ashtu Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Deri më tani, titullin e lojtarit më të paguar e mbante Lorenzo Insigne, të cilin Toronto e paguan 14 milionë dollarë në vit.

Pas tij ishte Xherdan Shaqiri në listën e më të paguarve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori