LAJMI I FUNDIT:

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

David Beckham ka realizuar njëri ndër vendimet më të mëdha që kur ka blerë Inter Miamin – ndërsa mori këshilla për transferim nga Sir Alex Ferguson.

Reklama

Ëndrra e ish-kapitenit të Anglisë për të sjellë një superyll me famë botërore në ekskluzivitetin e tij në MLS u realizua me njoftimin se Lionël Messi do të shkojë në South Beach këtë verë. Duke luftuar kundër ish-skuadrës së 35-vjeçarit, Barcelonës, si dhe skuadrës Saudite të Pro League Al-Hilal, ndoshta është e drejtë të thuhet se transferimi është rrëmbimi më mahnitës në historinë e sportit në SHBA.

Edhe pse forma e Inter Miamit ka qenë goxha e zymtë kohët e fundit – ata janë në fund të tabelës së Konferencës Lindore – dikush imagjinon se ardhja e Messit mund të ketë një efekt galvanizues në muajt e ardhshëm. Si dhe përfitimet komerciale të mirëpritjes së një ylli të nivelit të tij në South Beach, duket e pashmangshme që pasuria e Heronëve në fushë të përmirësohet.

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante
Lexo po ashtu Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Në këtë kuptim, vendimi për të ndjekur një marrëveshje për Messin bie shumë në përputhje me një mësim kyç që Beckham mësoi nga ditët e tij si lojtar në Manchester United nën drejtimin e Sir Alex Ferguson.

Duke folur menjëherë pas lançimit të ekskluzivitetit të Inter Miami në The Tonight Shoë Starring Jimmy Fallon, ish-ylli i Real Madrid zbuloi një këshillë që mori nga legjenda skoceze, me të cilën ai ende jeton dhe një që do ta ketë marrë parasysh kur të nënshkruajë me Messin.

Ai shpjegoi: “Një nga gjërat që mësova nga Alex Ferguson, ai u kthye nga unë dhe më tha: ‘këdo që të sjellësh, ata duhet të jenë të përshtatshëm për klubin’”.

Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një
Lexo po ashtu Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

“Nuk ka të bëjë me emrin apo personalitetin më të madh, ka të bëjë me atë se kush përshtatet më mirë me lojtarët. Kjo është ajo që ne do të bëjmë, por, siç thashë, si pronar nëse doni t’i sjellim këta lojtarë, atëherë ne kemi një mundësi të madhe”.

Është e qartë se Messi vë në dukje shumë pika për sa i përket aftësisë së tij, por ka të ngjarë që Beckham gjithashtu ishte i prirur të sillte një lojtar më të dëshmuar, përkushtimi dhe cilësia e të cilit mund të ndihmojë ata përreth tij. Nëse efekti i tij te shokët e skuadrës është diçka si ai që ka qenë në publikun e gjerë në SHBA, Inter Miami do të jetë fitues. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori