LAJMI I FUNDIT:

Rrëqebulli sulmon trajnerin në cirk, pamje që tregojnë momentin e sulmit dhe tmerrin që përjetuan fëmijët

Rrëqebulli sulmon trajnerin në cirk, pamje që tregojnë momentin e sulmit dhe tmerrin që përjetuan fëmijët

Ky është momenti alarmant kur një rrëqebull shkakton panik në një cirk udhëtues rus, pasi kërcen duke tentuar të mbërthejë në kthetra gjoksin, qafën dhe kokën e trajnerit të tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kafsha thuhet se filloi sulmin pasi trajneri me gjasë ia shtrëngoi shumë lidhësen rreth qafës të saj dhe e ngrehu fuqishëm, pasi ajo performoi në një karrige të lartë.


Siç thuhet më tej, fëmijët filluan të bërtisnin nga frika dhe se nuk kishte ndonjë mbrojtëse, nëse kafsha do të tentonte të sulmonte edhe njërin prej tyre.

Cirku i turneut nga Soçi nuk ka komentuar dëmtimet e trajnerit apo shqetësimet rreth sigurisë së spektatkorëve.

Cirku – i cili gjithashtu përmban akrobate dhe një grup kafshësh përfshirë krokodilët, pitonët dhe majmunët – është në turne rreth Rusisë dhe rajoneve fqinje.

Kohët e fundit aktivistët për të drejtat e kafshëve kanë shprehur shqetësim për një seri incidentesh që përfshijnë kafshët në cirk. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Kalo në kategori