LAJMI I FUNDIT:

Cirku

24 Artikuj

Akrobatja ra në tokë, pësoi lëndime të rënda – pasi një marifet cirku në Rusi shkoi keq

Akrobatja ra në tokë, pësoi lëndime të rënda – pasi një marifet cirku në Rusi shkoi keq

Evropa
Momenti kur ariu u kthye kundër drejtuesit dhe e shtriu atë në tokë përpara spektatorëve të tronditur në një shfaqje cirku në Kinë

Momenti kur ariu u kthye kundër drejtuesit dhe e shtriu atë në tokë përpara spektatorëve të tronditur në një shfaqje cirku në Kinë

Azia
Ishte parë duke u “shëtitur” rreth shtatë orë në rrugët e qytetit – momenti i kapjes së luanit të cirkut, të arratisur në Itali

Ishte parë duke u “shëtitur” rreth shtatë orë në rrugët e qytetit – momenti i kapjes së luanit të cirkut, të arratisur në Itali

Interesante
Gjatë performancës në një cirk në Hungari, 25-vjeçari ra nga luhatësja mbi tetë metra – mrekullisht i shpëton më të keqes

Gjatë performancës në një cirk në Hungari, 25-vjeçari ra nga luhatësja mbi tetë metra – mrekullisht i shpëton më të keqes

Evropa
Shkuan për ta parë “spektakël”, vizitorët tmerrohen – luani ia mësyn punonjësit të cirkut në Kinë

Shkuan për ta parë “spektakël”, vizitorët tmerrohen – luani ia mësyn punonjësit të cirkut në Kinë

Azia
Punonjëses 99-vjeçe të cirkut në Britani i realizohet ëndrra jetësore – të jetë pjesë e spektaklit ku rreth trupit të saj fluturojnë thikat

Punonjëses 99-vjeçe të cirkut në Britani i realizohet ëndrra jetësore – të jetë pjesë e spektaklit ku rreth trupit të saj fluturojnë thikat

Interesante
Momenti i tmerrshëm, gjimnasti rus bie në tokë gjatë performancës së tij duke pësuar lëndime serioze në kokë

Momenti i tmerrshëm, gjimnasti rus bie në tokë gjatë performancës së tij duke pësuar lëndime serioze në kokë

Evropa
I dërguan për t’u argëtuar, cirku në qytetin rus tmerroi vogëlushët – beteja e përgjakshme e dy tigrave habiti të pranishmit

I dërguan për t’u argëtuar, cirku në qytetin rus tmerroi vogëlushët – beteja e përgjakshme e dy tigrave habiti të pranishmit

Evropa
Momenti kur luani sulmon interpretuesin në një cirk në Rusi – ai bashkë me gruan e tij e vazhdojnë shfaqjen sikur s’kishte ndodhur asgjë

Momenti kur luani sulmon interpretuesin në një cirk në Rusi – ai bashkë me gruan e tij e vazhdojnë shfaqjen sikur s’kishte ndodhur asgjë

Interesante
Akrobatja rrëzohet nga pesë metra lartësi, tmerrohen fëmijët që kishin shkuar me prindërit në cirkun rus për të parë performancën

Akrobatja rrëzohet nga pesë metra lartësi, tmerrohen fëmijët që kishin shkuar me prindërit në cirkun rus për të parë performancën

Evropa
I vërsulet ariu, punonjësi i cirkut rus shpëton mrekullisht pa ndonjë lëndim serioz

I vërsulet ariu, punonjësi i cirkut rus shpëton mrekullisht pa ndonjë lëndim serioz

Evropa
Devetë arratisen nga cirku dhe dalin rrugëve të Madridit

Devetë arratisen nga cirku dhe dalin rrugëve të Madridit

Interesante
Ariu i veshur me kapelë dhe shall sulmon një trajnere para fëmijëve të tmerruar në një cirk në Rusi

Ariu i veshur me kapelë dhe shall sulmon një trajnere para fëmijëve të tmerruar në një cirk në Rusi

Nga Bota
Spektatorët e tmerruar u përpoqën të largoheshin ndërsa shpërtheu një luftë midis luanëve në një rrethojë cirku në Rusi

Spektatorët e tmerruar u përpoqën të largoheshin ndërsa shpërtheu një luftë midis luanëve në një rrethojë cirku në Rusi

Interesante
Cirku i famshëm në Kanada është afër falimentimit për shkak të COVID-19

Cirku i famshëm në Kanada është afër falimentimit për shkak të COVID-19

Botë
Rrëqebulli sulmon trajnerin në cirk, pamje që tregojnë momentin e sulmit dhe tmerrin që përjetuan fëmijët

Rrëqebulli sulmon trajnerin në cirk, pamje që tregojnë momentin e sulmit dhe tmerrin që përjetuan fëmijët

Dështime
Spektatorët, përfshirë shumë fëmijë në Londër panë tmerrin me sy, akrobatja bie nga katër metra lartësi

Spektatorët, përfshirë shumë fëmijë në Londër panë tmerrin me sy, akrobatja bie nga katër metra lartësi

Nga Bota
Ariu i cirkut sulmon trajnerin, tmerrohen fëmijët dhe të tjerët – para se kafsha të goditet me një pajisje elektrike

Ariu i cirkut sulmon trajnerin, tmerrohen fëmijët dhe të tjerët – para se kafsha të goditet me një pajisje elektrike

Dështime
Mjeshtri që kujdeset për sigurinë e cirkut

Mjeshtri që kujdeset për sigurinë e cirkut

Cult+
​Gjermani, cirk me kafshë virtuale

​Gjermani, cirk me kafshë virtuale

Interesante
Devetë e ikura nga cirku, përfunduar në një qendër tregtare (Foto)

Devetë e ikura nga cirku, përfunduar në një qendër tregtare (Foto)

Fun Lajme
Shfaqja doli prej kontrolli, luanesha e cirkut të zymtë rus kafshoi një fëmijë (Video, +18)

Shfaqja doli prej kontrolli, luanesha e cirkut të zymtë rus kafshoi një fëmijë (Video, +18)

Nga Bota
Tigri i cirkut humbi kontrollin, stërvitësi e largoi me vështirësi nga frika e sulmit prej tigrave tjerë (Video)

Tigri i cirkut humbi kontrollin, stërvitësi e largoi me vështirësi nga frika e sulmit prej tigrave tjerë (Video)

Interesante
Lirohet për herë të parë prej kafazit, luani i cirkut nuk ngopej së eksploruari ambientin (Video)

Lirohet për herë të parë prej kafazit, luani i cirkut nuk ngopej së eksploruari ambientin (Video)

Fun Lajme