LAJMI I FUNDIT:

Ishte parë duke u “shëtitur” rreth shtatë orë në rrugët e qytetit – momenti i kapjes së luanit të cirkut, të arratisur në Itali

Ishte parë duke u “shëtitur” rreth shtatë orë në rrugët e qytetit – momenti i kapjes së luanit të cirkut, të arratisur në Itali

Disa pamje të publikuara thuhet se tregojnë momentin kur një luan u kap pasi ishte arratisur nga një cirk dhe u pa duke ecur në një rrugë pranë Romës.

Kafsha, e quajtur Kimba, u shfaq duke u lidhur, e qetësuar dhe më pas e ngarkuar në një furgon pas shtatë orësh në liri, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


Ende nuk dihet se si kafsha u arratis nga Circus Rony Roller, ku u kthye përfundimisht.

Një vendas i tmerruar ndau një klip në X, i njohur më parë si Twitter, duke treguar kafshën duke ecur nëpër rrugët e Ladispoli, vendbanimi i rreth 40,000 njerëzve.

Disa njerëz madje mbetën të bllokuar në makinat e tyre.

Vendasit u thanë nga autoritetet të qëndronin në shtëpitë e tyre ndërsa përpiqeshin të kapnin kafshën. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Interesante
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun
Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Kasollet dhe pemët janë të dukshme - por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Kasollet dhe pemët janë të dukshme - por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Interesante
Kalo në kategori