LAJMI I FUNDIT:

Akrobatja ra në tokë, pësoi lëndime të rënda – pasi një marifet cirku në Rusi shkoi keq

Akrobatja ra në tokë, pësoi lëndime të rënda – pasi një marifet cirku në Rusi shkoi keq

Një akrobate e re ka pësuar lëndime të rënda pasi ka rënë nga rreth 4 metra lartësi në një trapez.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, familjet dhe fëmijët e tmerruar shikonin teksa 24-vjeçarja Elizaveta Chumakova ra nga një unazë trapezi.


Ajo ishte e varur me kokë poshtë nga këmbët e saj, por ra ndërsa u ngrit për të kapur unazën me dorë.

Elizaveta arriti të rrotullohej në ajër dhe të binte fillimisht me këmbë, por pavarësisht kësaj ajo u përplas rëndë në tokë dhe u shtri e palëvizur derisa stafi i cirkut nxitoi në ndihmë.

Ajo u nxor nga unaza e cirkut me barelë dhe u dërgua në spital pas rënies së rrezikshme në Novosibirsk, qyteti i tretë më i madh i Rusisë.

Një zëdhënës i cirkut tha: “Ajo është në Spitalin e Parë të Qytetit. Mjekët po kujdesen për të. Por deri më tani nuk janë dhënë diagnoza të sakta. Ajo është në kontakt me ne. Deri më tani po zbardhen të gjitha rrethanat”.

Zëdhënësi shtoi se Elizaveta ka punuar në cirk për 10 vjet dhe kjo është hera e parë që bie.

Mendohet se ajo pësoi disa fraktura, por se këto lëndime nuk besohet të jenë kërcënuese për jetën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Botë
Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Azia
Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Azia
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

Evropa
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Kalo në kategori