Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e parë në karrierë në Ligën e Evropës.

Manchester United po fiton ndaj Sheriff Tiraspol pas pjesës së parë me rezultat 2-0.

Jadon Snacho ishte ai që shënoi golin e parë për anglezët në minutën e 17-të për 1-0.

United fitoi penallti në minutën e 39-të për të shënuar me Cristiano Ronaldon për 2-0.

Ronaldo më parë nuk kishte shënuar në këtë garë dhe kjo është gola e parë në Ligën e Evropës./Telegrafi/