LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton aktin e parë ndaj Bayer Leverkusen, vendos goli i Bove

Roma fiton aktin e parë ndaj Bayer Leverkusen, vendos goli i Bove

Roma ka shënuar fitore ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Reklama

Ndeshja nisi me një rast të Bayer Leverkusen kur rrezuan në minutën e shtatë me Florian Wirtz, por pa sukses.

Roma tentoi dy herë në pjesën e parë me Roger Ibanez dhe Andrea Belotti, por nuk ishin të saktë.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për vendasit që në minutën e 63-të që arritën të marrin epërsi  me golin e Edoardo Bove.

Krejt në fund ka mundur të barazohen shifrat, kur Jeremie Frimpong ishte afër të shënonte.

Ndeshja kthyese e kësaj përballje zhvillohet pas një jave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori