Roma ka shënuar fitore ndaj Genoas me rezultat 1-0, duke kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Pjesa e parë nuk është se solli shumë, me Romën që kishte dy raste me Tammy Abraham dhe Lorenzo Pellegrinin, por që nuk arritën të shënonin.

Në pjesën e dytë Jose Mourinho futi në lojë Paolo Dybalan, i cili doli të jetë zëvendësimi i duhur.

Argjentinasi fillimisht rrezikoi në minutën e 52-të, ku ishte afër golit, por portieri Josep Martinez ia mohoi.

Por në minutën e 64-të, Dybala gjuajti bukur dhe shënoi për 1-0, që doli të ishte edhe goli i fitores për Romën.

Reklama

Roma kaloi në çerekfinale, ku e pret fituesin e ndeshjes Napoli-Cremonese. /Telegrafi/