LAJMI I FUNDIT:

Roma e gatshme ta shes Underin në verë, pesë skuadra pas turkut

Roma e gatshme ta shes Underin në verë, pesë skuadra pas turkut
Cengiz Under. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma është duke menduar ta shes Cengiz Udnerin gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Giallorosët kanë pasur bisedime për kontratë të re me lojtarin, por nuk është gjetur një gjuhë e përbashkët.

Under ka qenë ndër lojtarët kryesor të Romës në dy vitet e fundit, por këtë edicion ka pasur probleme me lëndime.

Cengiz Under dhe Henrikh Mkhitaryan. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Kryeqytetasit po synojnë që ta shesin turkun në mënyrë që të fitojnë 45 milionë euro nga largimi i tij.

Reprezentuesi turk ka disa opsione mjaftë të mira për ta vazhduar karrierën, ku mund të transferohet në Bundesliga, Ligën Premier, por edhe të mbetet në Serie A ku po kërkohet nga Milan.

Në Angli interesim kanë shfaqur Arsenali dhe Evertoni, derisa Bayern Munich dhe Borussia Dortmund e duan në Gjermani. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori