LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Juventus pritet të bëjnë disa shkëmbime interesante gjatë verës

Roma dhe Juventus pritet të bëjnë disa shkëmbime interesante gjatë verës

Roma dhe Juventus janë duke biseduar për shkëmbimin e disa futbollistëve gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Duke parë krizën që ka kapluar klubet nga pandemia Covid-19, skuadrat e mëdha synojnë që të përforcohen kryesisht duke shkëmbyer futbollistë mes vete.

Mediat italiane kanë raportuar se Roma dhe Juventus janë duke biseduar për shkëmbimin e disa prej tyreve.

Roma – Juventus. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Kampioni italian i pëlqen disa nga xhevahirët e Romës, ndërsa e njëjta gjë ndodh edhe me kryeqytetasit që pëlqejnë lojtarët e Zonjës së Vjetër.

Qëllimi kryesor i Juventusit është ta marrin talentin më të madh italian Nicolo Zaniolo, por për Romën ai mbetet i paprekur.

Gjithsesi Zonja e Vjetër pëlqen edhe lojtarët tjerë si Justin Kluivert, Cengiz Under, Alessandro Florenzi apo Bryan Cristante.

Në anën tjetër Juventusi pritet t’i ofrojë në tavolinë lojtarët si Cristian Romero, Daniele Rugani, Rolando Mandragora dhe Federico Bernardeschi.

Gjithnjë sipas medieve italiane drejtuesit e dy skuadrave po mendojnë për një shkëmbim që përfshinë disa futbollistë dhe që pritet ta bëjnë shumë interesant marrëveshjen mes dy skuadrave të mëdha italiane. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori