LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Juventus në garë për transferimin e Luis Muriel

Roma dhe Juventus në garë për transferimin e Luis Muriel

Luis Muriel pritet të shitet nga Atalanta gjatë afatit kalimtar veror.

Sulmuesi kolumbian ka tri vite që është pjesë e skuadrës zikaltër ku ka treguar paraqitje fantastike.


Por e ardhmja e tij duket larg Bergamos, pasi Atalanta ka vendosur ta nxjerr në shitje yllin e saj, duke menduar t’i reduktojë shpenzimet e pagave.

Gjithsesi e ardhmja e lojtarit kolumbian pritet të jetë në Serie A, pasi Roma dhe Juventus janë dy skuadrat që kanë shfaqur interesim për transferimin e tij.

Atalanta është gati ta lejoj largimin e yllit kolumbian nëse vije një ofertë rreth 20 milionë euro. 31-vjeçari ka shënuar 14 gola e ka asistuar në 10 të tjerë në 39 ndeshje zyrtare për Atalantën për këtë edicion.

Të gjitha lajmet nga KF Gjilani
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga KF Gjilani

Si Roma ashtu edhe Juventus janë gati t’i përmbushin kërkesat e Atalantës për transferimin e Muriel në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori