LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Chelsea po projektojnë një shkëmbim të bujshëm Abraham – Lukaku

Roma dhe Chelsea po projektojnë një shkëmbim të bujshëm Abraham – Lukaku

Tammy Abraham mund të rikthehet te Chelsea pas dy viteve qëndrim në kryeqytetin italian te skuadra e Romës.

Reklama

Sulmuesi  anglez ka një klauzolë që e lejon Chelsean ta rikthejë atë në Stamford Bridges për një shumë prej 80 milionë euro.

Te Roma janë të gatshëm ta shesin yllin anglez, pasi ai këtë edicion nuk po shënon rregullisht siç bënte një vit më parë.

Por dy klubet, Roma dhe Chelsea janë duke menduar edhe një shkëmbim shumë të bujshëm në afatin kalimtar veror.

Giallorosët duan transferimin e Romelu Lukakut, pasi sulmuesi belg nuk do të mbetet te Interi ku është i huazuar nga Chelsea.

Calciomercato ka raportuar se dy skuadrat kanë pasur bisedimet e para dhe ky shkëmbim mund të finalizohet në verë.

Manchester United synon rikthimin e Abraham në Ligën Premier
Lexo po ashtu Manchester United synon rikthimin e Abraham në Ligën Premier

Abraham dëshiron rikthimin në Angli dhe në Londër do të gjente shumë shokë të ngushtë te Chelsea.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse do të finalizohet një shkëmbim i tillë apo do të mbetet thjeshtë një dëshirë e dy klubeve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori