LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Arsenal në bisedime të avancuara për shkëmbimin e mesfushorëve

Roma dhe Arsenal në bisedime të avancuara për shkëmbimin e mesfushorëve

Roma dhe Arsenal janë në bisedime të avancuara për një shkëmbim tëmadh.

Reklama

Fjala është për dy mesfushorët, Amadou Diawara dhe Lucas Torreira.

Diawara ka qenë njëri nga lojtarët më të mirë të Romës në pjesën e parë të sezonit, por pas lëndimit nuk e pati formën e njëjtë.

Në anën tjetër Lucas Torreira ka kërkuar largimin nga Arsenali prej kohësh dhe dëshiron rikthimin në Serie A.

Për uruguaianin përveç Romës interesim kanë shprehur edhe dy skuadrat tjera Milan dhe Napoli.

Gjithsesi drejtuesit e dy klubeve, Romës dhe Arsenalit janë në bisedime të avancuara dhe pritet shkëmbimi i dy lojtarëve kokë më kokë.

Vlen të theksohet se për Diawaran interesim ka shprehur edhe rivali lokal i Arsenalit, Tottenham Hotspur.

Të dy futbollistët kanë një vlerë në tregun e transferimeve prej 25 milionë eurove. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori