LAJMI I FUNDIT:

Roberto Martinez, kandidati kryesor i Real Madridit, por ai ka kontratë me Belgjikën

Roberto Martinez, kandidati kryesor i Real Madridit, por ai ka kontratë me Belgjikën

Sipas mediave spanjolle, kandidati kryesor për ta marr drejtimin e Real Madridit është spanjolli Roberto Martinez, aktualisht trajner i Belgjikës.

Reklama

Por për tu bërë kjo e mundur “Los Blancos” duhet të bisedojnë me drejtuesit e Federatës Belge të Futbollit.

Kjo pasi Martinez ka kontratë deri në vitin 2020.

“Nuk kemi komente mbi kontratën që federata ka me bashkëpunëtorët e saj, sepse të dhënat i konsiderojmë private”.

“Nëse një klub dëshiron të kontaktojë me zotin Martinez, më parë duhet të arrijë një marrëveshje me Federatën Belge të Futbollit,” ka thënë zëdhënësi për shtyp i federatës së Belgjikës, Stefan Van Loock.

Belgjika nën udhëheqjen e Martinezit e mbyllën Kampionatin Botërorin “Rusi 2018” në vendin e tretë.

Kjo konsiderohet arritja më e madhe në historinë e kësaj përfaqësueseje.

Real Madridi e ka zgjedhur përkohësisht Santiago Solarin si trajner pas shkarkimit të Julen Lopeteguit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori