LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’

Rita Ora nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’
Foto: Screenshot/Facebook

Këngëtarja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, ndodhet në Prishtinë prej ditësh bashkë me familjen e saj dhe bashkëshortin Taika Waititi.

Ajo është pritur nga kryetari i komunës, Përparim Rama, kryeministri Albin Kurti si dhe nga presidentja Vjosa Osmani.

Asaj së fundmi iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit’ nga Rama për përfaqësimin e dinjitetshëm që ka bërë në mbarë botën.

Foto: Screenshot/Facebook

I pari i komunës tregoi se mori si dhuratë edhe albumin e fundit të yllit të famshëm.

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë
Lexo po ashtu Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Postimi i plotë i Ramës (pa ndërhyrje):

“Fantastikë Rita Ora e Taika Waititi ishte kënaqësi të ju kishim në Prishtinë!

Në emër të Kryeqytetit, ju dhuruam “Çelësin e Qytetit” për emocionet e veçanta që na dhuroni, dhe Rita përfaqësimin e dinjitetshëm që na bën në mbarë botën.

Faleminderit Rita për dhuratën, albumi yt i ri është fantastik!

Prishtina ju pret me zemër hapur sot e përherë”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Ish-gruaja e Dani Alves poston një selfie pak pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim

Ish-gruaja e Dani Alves poston një selfie pak pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim

Magazina
Kiara Tito heq nga Instagrami Luiz Ejllin?

Kiara Tito heq nga Instagrami Luiz Ejllin?

Magazina
Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Magazina
Ilnisa i ulet në prehër Meritonit, ky i fundit i këndon: Moj biondinë me sytë e zi

Ilnisa i ulet në prehër Meritonit, ky i fundit i këndon: Moj biondinë me sytë e zi

Magazina
Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Magazina
Rita Ora flet në emisionin e famshëm amerikan

Rita Ora flet në emisionin e famshëm amerikan "The View" për Kosovën: Po të mos emigronim, me gjasë nuk do të isha këtu ku jam sot

Magazina
Kalo në kategori