Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se kanë blerë rezidencë në vlerë 15 milionë dollarë në Malibu.

Reklama

Çifti mbretëror u zhvendosën në Kaliforni nga Vancouveri në fund të muajit të kaluar dhe u tha se ishin të interesuar për shtëpinë me pesë dhoma gjumi, shkruan DailyMail.

Në një postim të fshirë tani në Instagram, agjenti lokal i pasurive në LA Andrea Pilot javën e kaluar postoi duke shkruar: “Lajme të mëdha, Prince Harry dhe Meghan blejnë shtëpinë e Mel Gibson”.

Firma që shiti pronën nuk ka konfirmuar lajmet për një blerje mbretërore, por një burim i pretenduar i The Sun tha se prona, në një nga lagjet më të lezetshme të Los Angelesit, ishte shitur.

Reklama

Sidoqoftë, një burim i afërt me çiftin pretendon që raportet janë ‘kategorikisht të pavërteta’ dhe se çifti nuk e ka blerë pronën.

Reklama

Kur u pyetën nëse Çifti Sussex ishin pronarët e rinj, burimi tha: “Ndonjë marrëveshje deri më tani nuk është nënshkruar”.

“Është jashtëzakonisht e bukur, kështu që ndoshta ata hodhën një vështrim atje dhe donin ta kishin. Është shumë private. Nuk ka asgjë në treg si ajo”, shtoi burimi më tej.

Harry dhe Meghan u zhvendosën në ishullin Vancouver në Kanada në janar pas njoftimit spektakolar që do të linin familjen mbretërore.

Ndërsa zyrtarisht u tërhoqën në fund të marsit, çifti u zvendosën më pas në Los Angeles, qyteti i lindjes së Meghanit, ku jeton nëna e saj Doria Ragland.

Reklama

Rezidenca e përhapur është rinovuar kohët e fundit dhe ka palestrën e vet, pesë hektarë tokë, pamje të Paqësorit, dy pishina dhe vjen me një anëtarësim në klubin e plazhit.

Reklama

Ajo ka një histori të pronarëve të famshëm, pasi ylli i X-Files David Duchovny ia shiti Mel Gibson në vitin 2008.

Duke folur për The Sun, Andrea Pilot tha: “Ishte thjesht një postim për Meghan dhe Harryn”.

“Unë nuk jam personi që shiti shtëpinë. Nuk e di kush e ka shitur”, tha ai duke arsyetuar postimin në Instagram.

DailyMail ka kontaktuar me një përfaqësues të Harryt dhe Meghan për media, por nuk kanë marrë përgjigje.

Reklama

Ata zyrtarisht hoqën dorë nga titujt e tyre të HRH (lartmadhëri) në fund të marsit. Çifti janë në izolim me djalin 11-vjeçar Archie.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it njoftuan javën e kaluar se ata po fillojnë një fondacion të ri bamirës, të quajtur Archewell.

Princi Harry dhe Meghan kanë thënë se ‘shpresojnë’ të fillojnë me fondacionin Archewell, i cili do të zëvendësojë markën e tyre ‘Sussex Royal’.

Reklama

Harry dhe Meghan zbuluan fjalën Greke në projektin Arche – që do të thotë burim veprimi – ishte frymëzimi pas emrit të djalit të tyre Archie Mountbatten-Windsor.

Por fondacioni i çiftit nisi me një fillim shumë të vështirë pasi dështuan të regjistronin faqen e internetit, e cila ishte sulmuar nga një ‘hacker’.

Reklama

Fansat që klikonin në faqen e tyre www.archewellfoundation.com padashur devijojnë menjëherë në një video në YouTube të hitit të Kanye West në vitin 2005, në bashkëpunim me Jamie Foxx.

Një numër i përdoruesve të rrjeteve sociale që vërejtën këtë gabim e quajtën të turpshëm dhe reaguan menjëherë në Twitter. /Telegrafi/