LAJMI I FUNDIT:

Revolucion ekstrem te Bayerni: Deri në tetë largime në verë

Revolucion ekstrem te Bayerni: Deri në tetë largime në verë

Bayern Munich, i zhytur në përgatitjet për ndeshjen vendimtare të Ligës së Kampionëve kundër Lazios, përballet me një periudhë të trazuar me largimin e afërt të trajnerit Thomas Tuchel, largimi i të cilit shihet për verën e ardhshme.

Megjithatë, përtej kësaj situate, skuadra po përballet me tensione në dhomën e zhveshjes, të cilat rrezikojnë ta destabilizojnë plotësisht. Sipas informacioneve të ‘Bild’, në rajonin bavarez, disa lojtarë po planifikojnë largimin për periudhën e ardhshme të verës.

Alphonso Davies, Leon Goretzka, Leroy Sane, Serge Gnabry, Kingsley Coman, Dayot Upamecano, Matthijs De Ligt dhe Noussair Mazraoui tashmë janë në kërkim të aventurave të reja, gjë që tregon një transformim të dukshëm në mjedisin e ekipit.


Këto lëvizje sugjerojnë një ristrukturim të skuadrës së Bayernit, me mundësi ndryshimesh të rëndësishme në formacionin startues. Pasiguria për të ardhmen e këtyre lojtarëve mund të ndikojë në performancën e ekipit në ndeshjet e ardhshme, veçanërisht në një moment kaq vendimtar të sezonit.

Atmosfera e tensionuar në dhomën e zhveshjes së Bayern Munichut mund të ndikojë në performancën e skuadrës në Ligën e Kampionëve dhe kompeticionet vendase, duke shkaktuar shqetësim tek tifozët dhe bordi i klubit.

Pritet që në muajt në vijim të zbardhet fati i këtyre lojtarëve dhe të merren vendime që do të sigurojnë stabilitetin dhe suksesin e skuadrës bavareze në të ardhmen e afërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori