LAJMI I FUNDIT:

Renditja e top 15 portierëve, pasi Neuer fitoi Ligën e Kampionëve

Renditja e top 15 portierëve, pasi Neuer fitoi Ligën e Kampionëve

Manuel Neuer ka shkëlqyer në këtë edicion te Bayern Muncihu, duke fituar Bundesligën, DFB Pokalin dhe së fundmi Ligën e Kampionëve.

Reklama

Pa portierin gjerman, Bavarezët ndoshta nuk do të mund të shijonin tripletën në edicionin 2019/20.

Brenda më shumë se 90 minutave, Neuer bëri disa pritje vendimtare ndaj PSG-së, me Kylian Mbappen, Neymarin dhe lojtarët e tjerë që patën shanse të arta.

Festa e Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve (Foto: Matt Childs/Pool via Getty Images/Guliver)

Por, ku qëndron Neuer në ranglistën e krijuar nga Mail Sport:

15# Wojciech Szczesny

p1eggiita6r651uat1urdhum1evc9.jpg

14# David de Gea

p1eggijobqv6p1bombav1go3frfb.jpg

13# Gianluigi Donnarumma

p1eggio1cg83khsi18vk1n2leidd.jpg

12# Andre Onana

p1eggirfblepj12goga01poc1tnqf.jpg

11# Unai Simon

10# Peter Gulacsi

p1eggitq021i66qqbq673v71sm6j.jpg

9# Samir Handanovic

p1eggiuel01hj5l6k15r011kvhall.jpg

8# Bernd Leno

p1eggiv7ouos8i9a15c811231cnjn.jpg

7# Ederson

p1eggivqeumnrffek32sa8ac3p.jpg

6# Keylor Navas

p1eggj0g6frum1dnd14cppvcqu3r.jpg

5# Thibaut Courtois

p1eggj15pabd01mssm8ima71tvft.jpg

4# Alisson Becker

p1eggj23ad6e91q7cf851cng12uv.jpg

3# Marc-Andre ter Stegen

p1eggj2q3i1aquu6isigb0vm8v11.jpg

2# Jan Oblak

p1eggj3nc4dmk1sucfuou56137v15.jpg

1# Manuel Neuer. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori