LAJMI I FUNDIT:

Refuzohet oferta e parë e Cityt për Paquetan, braziliani ka një klauzolë largimi

Refuzohet oferta e parë e Cityt për Paquetan, braziliani ka një klauzolë largimi

Lucas Paqueta do të mbetet te West Ham United, përkundër interesimin nga Manchester City.

Në fakt kampioni në fuqi i Anglisë ka bërë një ofertë prej 70 milionë eurove, por kjo ofertë nuk e ka kënaqur West Hamin.


25-vjeçari ka zhvilluar 41 ndeshje zyrtare me fanellën e West Ham duke realizuar pesë gola e duke asistuar në shtatë të tjerë.

City bën një ofertë befasuese për Lucas Paquetan
Lexo po ashtu City bën një ofertë befasuese për Lucas Paquetan

‘Çekanët’ nuk do ta pranojnë këtë ofertë, pasi dëshirojnë të fitojnë shumë më shumë nga shitja e tij.

Fabrizio Romano ka njoftuar se mesfushori brazilian ka një klauzolë largimi nga West Ham, por kjo klauzolë do të futet në fuqi vetëm nga vera e vitit 2024.

Në rast se një skuadër dëshiron transferimin e brazilianit, atëherë nga vera e vitit 2024 klauzola e tij e lirimit është 85 milionë funte (98,5 milionë euro).

Mbetet të shihet nëse City do të rrisë tani ofertën për yllin brazilian, apo do të shikoj të tjera objektiva. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori