LAJMI I FUNDIT:

City bën një ofertë befasuese për Lucas Paquetan

City bën një ofertë befasuese për Lucas Paquetan

Manchester City është futur befasisht në garë për transferimin e mesfushorit brazilian Lucas Paqueta.

Mesfushori brazilian mund të largohet nga West Ham United vetëm pas një viti qëndrim në Londër.


‘Çekanët’ shpenzuan 42 milionë euro për transferimin e tij nga Lyon dhe Paqueta ka pasur një sezon mjaft të mirë.

‘A e dini pse i humbëm tre Community Shield radhazi?’ – Guardiola ngacmon rivalët pas humbjes nga Arsenali
Lexo po ashtu ‘A e dini pse i humbëm tre Community Shield radhazi?’ – Guardiola ngacmon rivalët pas humbjes nga Arsenali

25-vjeçari ka zhvilluar 41 ndeshje zyrtare me fanellën e West Ham duke realizuar pesë gola e duke asistuar në shtatë të tjerë.

Pep Guardiola e pëlqen jashtëzakonisht shumë brazilianin dhe ka kërkuar transferimin e tij në Etihad Stadium.

Ka qenë mediumi brazilian ‘Globo Esporte’ që ka dhënë lajmin se City ka bërë ofertë prej 70 milionë euro për transferimin e Paquetas.

Mbetet të shihet nëse West Ham do ta lejoj largimin e një tjetër ylli pas atij të Declan Rice, edhe pse oferta është jashtëzakonisht e lartë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori