LAJMI I FUNDIT:

Reali nuk dëshpëron në Bernabeu, triumfon kundër Sevillas

Reali nuk dëshpëron në Bernabeu, triumfon kundër Sevillas
Luka Modric ndaj Sevillas (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Përkundër se Real Madridi po kalon në një periudhë me shumë lëndime të lojtarëve, Los Blancos arritën fitore 2-0 në Santiago Bernabeu ndaj Sevillas në La Liga.

Reklama

Skuadra nga Madridi ishte dukshëm më e mirë, duke e shfrytëzuar kështu formën e dobët që po kalonin mysafirët.

Ishte Venicius Junior (6′) ai që kishte rastin e parë në ndeshje, ndërsa për mysafirët rrezikoi Sergio Escudero (22). Në vazhdim nuk kishte raste serioze për gol dhe me rezultatin 0-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Vinicius Junior në tentim për të dribluar Simon Kjaerin e Sevillas (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Edhe pjesa e dytë filloi me një rast nga Vinicius (52′),  pastaj Luka Modric (58′) dhe Daniel Ceballos (67′).

Pas rasteve erdhi dhe goli, ishte Casemiro që shënoi në minutën e 78-të një gol të bukur , por kjo nuk ishte e gjitha. Luka Modric shënoi për rezultatin përfundimtar 2-0 në minutat shtesë.

Luka Modric gjatë një momenti të ndeshjes kundër Sevillas (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Reali ngjitet në vendin e tretë në La Liga me 36 pikë, ndërsa Sevilla renditet në vendin e katër me 33 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Santiago Solarit është kundër Espanyolit, ndërsa Sevilla ndaj Levantes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori