LAJMI I FUNDIT:

Reali monitoron talentin amerikan, Gio Reyna

Reali monitoron talentin amerikan, Gio Reyna
(Foto: Instagram/gioareyna)

Real Madridi është duke e monitoruar yllin amerikan, Giovanni Reyna – njofton Marca.

Reklama

Talenti 17 vjeçar është një futbollist amerikan, i cili luan si mesfushor ofensiv te klubi gjerman, Borussia Dortmund.

Gjiganti spanjoll e ka top-prioritet sulmuesin e BVB, Erling Haaland, mirëpo është duke e monitoruar nga afër edhe bashkëlojtarin e tij.

(Foto: Instagram/gioareyna)

Reyna ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar katër asistime në pesë ndeshje të zhvilluar këtë sezon në të gjitha garat.

Ai rrjedh nga Akademia e New York City FC, ndërsa Dortmundi e transferoi në vitin 2019 dhe pas një viti me të rinjtë, e përfshiu edhe në ekipin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Premier League
Kalo në kategori