Reali kthehet te fitoret në La Liga, triumfon me vështirësi ndaj Elches

Real Madridi është rikthyer te fitoret në La Liga, pas triumfit në udhëtim te Elche 1-2.

Përkundër mungesave të mëdha, Los Blancos kanë arritur t’i marrin tri pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Vetëm pas 22 minutave lojë, madrilenët gjetën epërsinë, ku Mariano Diaz asistoi tek Vinicius Junior i cili shënoi për 0-1.

Me epërsinë minimale të madrilenëve përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Mbretërit e patën më të lehtë në pjesën e dytë, kur mesfushori i vendasve Guti u përjashtua nga loja pas dy kartonëve të verdhë në minutën e 63-të.

10 minuta më vonë, përsëri në skenë doli braziliani Vinicius Junior i cili kësaj radhe u shërbye nga Luka Modric që shënoi për 0-2.

Ekipi i udhëhequr nga trajneri Carlo Ancelotti e administroi mjaftë mirë ndeshjen, deri në minutën e 86-të kur shënuan vendasit.

Dy zëvendësuesit, Bendetto e Mila bashkëvepruan mjaftë mirë, kur ky i fundit realizoi për 1-2.

Përkundër përpjekjeve nga vendasit, Reali arriti ta mbajë rezultatin dhe të marrë tri pikët.

Me këtë fitore, Real Madridi ngritët në vendin e parë në La Liga me 24 pikë, sa ka edhe Real Sociedad. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Superylli i Barcelonës me lëvdata të mëdha për Carlo Ancelottin: Lojtarët e ndjekin atë verbërisht

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin