Barcelona dhe Real Madrid kanë konkurruar ashpër kundër njëri-tjetrit në fushë për shumë vite, ku të dy klubet kanë ndarë një sërë betejash të forta në derbin El Clasico, por tani do të luftojnë edhe për yllin e Interit, Marcelo Brozovic.

Jashtë fushës, gjërat janë ende intensive, por jo aq të ashpra, kryesisht për shkak të interesit të përbashkët të të dy klubeve për Superligën Evropiane.

Megjithatë, sipas La Gazzetta dello Sport, marrëdhëniet jashtë fushës mund të ‘prishen’ edhe një herë, pasi të dyja skuadrat janë të interesuara për një transferim të verës për mesfushorin e Interit, Brozovic.

Reprezentuesi kroat është një titullar i rregullt te Nerazzurrët, por situata e pasigurt financiare e klubit do të thotë që shitjet do të kërkohen edhe në verë për të balancuar librat.

Reklama
Reklama

Barcelona ka qenë më parë e interesuar në Brozovic dhe një marrëveshje shkëmbimi që përfshin 30-vjeçarin dhe Franck Kessie është përfolur disa herë, por kjo nuk duket më një opsion.

Në vend të kësaj, Balugranët kanë të ngjarë të ofrojnë para të gatshme për të pa përdorur lojtarë, me Real Madridin që pritet ta bëjë të njëjtën gjë.

Barcelona dhe Interi projektojnë shkëmbimin e vitit, Kessie dhe Brozovic në tryezë të bisedimeve Barcelona dhe Interi projektojnë shkëmbimin e vitit, Kessie dhe Brozovic në tryezë të bisedimeve

Chelsea me shpenzime të mëdha është gjithashtu e interesuar për Brozovic, ashtu si edhe Juventusi.

Lojtari ka një vlerë tregu prej 35 milionë euro, por me Interin të etur për të shitur, një tarifë e mundshme mund të reduktohet. /Telegrafi/