LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi fiton ndaj Al Ahlyt, kalon në finalen e Kupës së Botës për klube

Real Madridi fiton ndaj Al Ahlyt, kalon në finalen e Kupës së Botës për klube

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Al Ahlyt me rezultat 4-1 në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës për klube.

Reklama

Fillimi i ndeshjes ishte me raste nga të dyja palët, por goli i parë erdhi në minutën e 42-të.

Vinicius Junior shënoi për 1-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Federico Valverde shënoi për 2-0, duke e dërguar Real Madridin drejt fitores.

Por Al Ahly u kthye në lojë në minutën e 65-të, kur Ali Maaloul  shënoi në portën e Andriy Lunin nga pika e bardhë.

Luka Modric humbi penallti në minutën e 87-të për të siguruar fitore.

Por në kohën shtesë mbretërit shënuan edhe njëherë me Rodrygon për rezultat 3-1.

Në kohën shtesë kishte kohë edhe për golin e të riut Sergio Arribas që shënoi për 4-1.

Real Madridi do të luajë në finalen e madhe ndaj Al Hilal. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori