LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi e konsideroi transferimin tronditës nga Liverpooli përpara se të vendoste për Bellingham

Real Madridi e konsideroi transferimin tronditës nga Liverpooli përpara se të vendoste për Bellingham

Real Madrid thuhet se mendoi të bënte një lëvizje për një nga yjet e Liverpoolit përpara se të vendosnin të nënshkruanin me ylli anglez, Jude Bellingham.

Los Blancos përfundoi me siguri transferimin më të mirë të verës së vitit të kaluar kur nënshkroi me Bellingham nga Borussia Dortmund.

Mesfushori anglez i kushtoi gjigantëve spanjollë rreth 100 milionë euro, por ai tashmë e ka shlyer shumën e paguar pas paraqitjeve brilante këtë sezon.


20-vjeçari ka shënuar 20 gola në të gjitha garat këtë sezon, duke e bërë atë golashënuesin më të mirë të klubit.

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Zinedine Zidane nuk kursehet nga lëvdatat për Bellingham
Lexo po ashtu “Ai është i jashtëzakonshëm” – Zinedine Zidane nuk kursehet nga lëvdatat për Bellingham

Megjithatë, rezulton se ai mund të mos kishte bërë lëvizjen në Santiago Bernabeu nëse Real Madrid do të kishte marrë një vendim tjetër.

Verën e kaluar një sulmues i ri ishte në krye të listës së blerjeve të Real Madridit dhe sipas Fabrizio Romano, Los Blancos menduan seriozisht të ndiqnin sulmuesin e Liverpoolit, Darwin Nunez.

Presidenti i Mbretërve, Florentino Perez ishte në kërkim të një sulmuesi të ri pasi Karim Benzema u largua papritur te skuadra e Superligës së Arabisë Saudite, Al-Ittihad, në fund të sezonit 2022/23.

Liverpooli nënshkroi Nunez nga Benfica për rreth 100 milionë euro në vitin 2022, duke e bërë atë lojtarin më të shtrenjtë në historinë e klubit. Kjo sigurisht do të thoshte se uruguaiani nuk do të ishte i lirë për Real Madridin.

24-vjeçari duroi një sezon të parë zhgënjyes në Anfield, por këtë sezon ai ka shënuar 13 gola dhe ka asistuar 11 të tjerë në 37 paraqitje në të gjitha garat.

Liverpooli theu një rekord të jashtëzakonshëm 128-vjeçar, asnjë klub nuk do ta arrijë atë për një kohë të gjatë
Lexo po ashtu Liverpooli theu një rekord të jashtëzakonshëm 128-vjeçar, asnjë klub nuk do ta arrijë atë për një kohë të gjatë

Në fund, Real Madridi vendosi se donte Bellinghamin si nënshkrimin e tyre, që do të thotë se do të duhej të përballeshin pa një sulmues të famshëm këtë sezon.

Është e drejtë të thuhet se ata nuk kanë dalë shumë keq pa një të tillë. Sulmuesi 33-vjeçar Joselu u soll në huazim si një opsion rezervë, por për pjesën më të madhe të sezonit Carlo Ancelotti ia ka besuar fanellën e titullari së bashku me njërin mes Vinicius Jr dhe Rodrygo.

Sistemi në fakt nxori në pah aftësinë e golave ​​të Bellinghamit, duke e lejuar atë të lëvizte në hapësirën e krijuar nga mungesa e një numri nëntë tradicional. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori