LAJMI I FUNDIT:

Real Madrid dhe Barcelona po monitorojnë situatën e Ibanez

Real Madrid dhe Barcelona po monitorojnë situatën e Ibanez

Roger Ibanez mund të largohet nga Roma gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Qendërmbrojtësi brazilian me pasaportë italiane ka dy vite që luan rregullisht te Roma dhe ka rritur ndjeshëm edhe vlerën e tij.

23-vjeçari është një titullar fiks te Roma, por nuk përjashtohet mundësia e largimit nga kryeqyteti italian gjatë kësaj vere.

Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja raportojnë se dy gjigantët spanjollë, Real Madrid dhe Barcelona janë duke monitoruar situatën e tij.

Gjithsesi fjala është për një interesim vetëm dhe ende asnjëra nga skuadrat nuk ka bërë hap para për të dërguar ofertë.

Por oferta për brazilianin ka nga elita e futbollit anglez, Liga Premier.

Dy skuadrat angleze Newcastle United dhe Tottenham Hotspur besohet se kanë dërguar oferta nga 25 milionë euro për shërbimet e Ibanez.

Gjithsesi Roma e vlerëson yllin e mbrojtjes dhe nuk dëshiron të privohet nga shërbimet e tij pa u paguar rreth 35 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori