Real Madridi ka fituar ndaj Real Valladolit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të të La Ligas.

Mbretërit kanë arritur të marrin fitoren e parë në kampionatin spanjoll nën drejtimin e trajnerit të ri Santiago Solari.

Golat në këtë fitore të Los Blancos erdhën nga Kiko (OG, 86′) dhe Sergio Ramos (88′).

Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht mbrojtësi spanjoll, Ramos, i cili u notua me 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin mysafirë, Fernando Calero, që u vlerësua me 5.8. /Telegrafi/

Real Madrid:

Valladolid: