Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Real Valladolidit në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në La Liga.

Mbretërit nuk kanë arritur të fitojnë edhe ndeshjen e dytë në këtë fillim të kampionatit pasi janë ndalur nga Valladolidin në Santiago Bernabeu.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Karim Benzema (82′) për vendasit dhe Sergio Guardiola (88′) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi i vendasve, Benzema, i cili u notua me 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Vinicus Junior, i cili u vlerësua me notë 5.9.

Real Madrid:

Valladolid:

/Telegrafi/