Real Madrid 0-1 Barcelona: Notat e lojtarëve nga El Clasico e fundit sezonale në La Liga

Lionel Messi dhe Vinicius Junior gjatë një dueli (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barcelona fitoi me rezultat 0-1 ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu në kuadër të El Clasicos së dytë dhe të fundit për sezonin 2018/19 në La Liga.

Golin e vetëm për katalunasit e shënoi Ivan Rakitic në minutën e 26-të, kroati shënoi një parabolë të bukur.

Si heroi i takimit 30-vjeçari ishte lojtari me notën më të lartë në ndeshje pasi përveç goli arriti të bëjë edhe një paraqitje të mirë në mesfushë.

Ivan Rakitic duke iu gëzuar golit në Santiago Bernabeu (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë te mysafirët u vlerësuan edhe Clement Lenglet, Sergi Roberto, Gerard Pique dhe Lionel Messi.

Duhet theksohet se edhe portieri Marc-Andre ter Stegen bëri një paraqitje të mirë, ai së bashku me mbrojtësit ishte një nga më meritorët që katalunasit nuk pranuan gol.

Lexo po ashtu Barça e mbyll pjesën e parë me epërsi, ndërsa Messi i shtrirë në tokë nga goditja e Ramosit në fytyrë

Te Los Blancos më i miri ishte Luka Modric, por në nivel ishin edhe Sergio Regulion dhe Vinicius Junior.

Ata që dëshpëruan te vendasit ishin Casemiro, Gareth Bale dhe Karim Benzema, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Real Madrid:

Barcelona:

/Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

"Harroje Real Madridin sepse aty nuk je numër një, shko në Arabinë Saudite dhe merr 350 milionë euro" - francezi legjendar këshillon Mbappen

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Të gjithë po flasin për thumbimin që Jadon Sancho ia ka bërë Ten Hagut në rrjetet sociale