LAJMI I FUNDIT:

Reagon edhe Vera Ora: Rita më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz – mos u trullos

Reagon edhe Vera Ora: Rita më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz – mos u trullos

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, gjatë ditës së sotme (e diel) ka qenë temë diskutimi në mediat shqiptare.

Kjo për faktin se në një koncert në Hungari u shfaq në skenë me flamurin e Serbisë.


Gjesti i yllit nga Kosova u komentua jashtëzakonisht shumë, megjithëse në një reagim, 32 vjeçarja theksoi se nuk ishte në dije për këtë, duke menduar se ishte flamuri hungarez.

Rita Ora

Për këtë ka reaguar së fundmi edhe nëna e artistes, Vera Ora, me një postim të shpërndarë në InstaStory.

Fatmir Spahiu: Rita është artiste aq e madhe saqë nuk mund t’i njeh flamujt e shteteve të vogla
Lexo po ashtu Fatmir Spahiu: Rita është artiste aq e madhe saqë nuk mund t’i njeh flamujt e shteteve të vogla

Ajo ka publikuar një moment të krijueses së hitit “Anywhere”, kur kishte bërë simbolin e shqiponjës.

Foto: Screenshot/Instagram

“Rita Ora më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz. Mos u trullos”, ka shkruar ajo.

Nga ana tjetër, shumë nga reagimet për këtë veprim kanë qenë pozitive, duke thënë se ka treguar kulturë e emancipim. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i "Piratëve të Karaibeve"

Magazina
Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Kalo në kategori