LAJMI I FUNDIT:

Reagimi i Mbappes dhe Deschamps kur Emi Martinez e fitoi çmimin e portierit të vitit

Reagimi i Mbappes dhe Deschamps kur Emi Martinez e fitoi çmimin e portierit të vitit

Emi Martinez u shpall portieri më i mirë i vitit, duke fituar kështu trofeun “Lev Yashin”.

Kjo arritje erdhi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Topit të Artë në Paris, ku u shpall portieri më i mirë në botën e futbollit.

Ndërsa të gjithë njerëzit në ceremoni po shikonin momentet kryesore të Martinez, kamerat kapën reagimin e Kylian Mbappe dhe Didier Deschamps ndaj pritjes së minutës së fundit të Martinez në finalen e Kupës së Botës.


Çfarë i tha Messi, Haalandit pasi që e fitoi Topin e Artë
Lexo po ashtu Çfarë i tha Messi, Haalandit pasi që e fitoi Topin e Artë

Rezultati ishte 3-3 dhe nëse Franca shënonte do të bëhej fituese e Kupës së Botës. Megjithatë, ajo ditë ishte e Emi Martinez.

Martinez, i cili u rendit i 15-ti në Topin e Artë 2023, i shton një tjetër çmim mbresëlënës karrierës së tij tashmë të shkëlqyer.

Lista e tij e arritjeve përfshin Çmimin e Portierit më të Mirë të FIFA-s dhe Çmimin e Dorezës së Artë të Kupës së Botës në 2022. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori