LAJMI I FUNDIT:

Ranocchia zbulon se kush e bindi të qëndrojë te Interi

Ranocchia zbulon se kush e bindi të qëndrojë te Interi

Mbrojtësi italian, Andrea Ranocchia ka zbuluar se trajneri i Interit, Luciano Spalletti është personi që e bindi që të qëndroj në skuadër këtë verë.

Reklama

Qendërmbrojtësi italian u kthye te Interi pasi kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim te Hull City në Ligën Premier.

Por, pas kthimit në skuadrën italiane pritej të largohej përfundimisht në afatin kalimtar të transferimit të verës, por ai ka mbetur një lojtar Nerazzurë.

Burnley ofron gjashtë milionë euro për Ranocchian
Lexo po ashtu Burnley ofron gjashtë milionë euro për Ranocchian

Sipas Ranocchias është trajneri italian, Spalletti, i cili e ka bindur të qëndroj në skuadër edhe për këtë sezon.

“Ndjenja me të [Spallettin] është pozitive”, ka thënë fillimisht Ranocchia për Premium Sport.

Spalletti nuk përmbahet, shpërthen ndaj një tifozi pasi ky i fundit ofendoi Ranocchian (Video)
Lexo po ashtu Spalletti nuk përmbahet, shpërthen ndaj një tifozi pasi ky i fundit ofendoi Ranocchian (Video)

“Forca e tij është se ai i bën të gjithë të ndihen të rëndësishëm”.

Ranocchia dhe Spalletti

“Në stërvitje dhe në lojë ai ju bën të ndiheni të rëndësishëm, ai është një armë shtesë për të arritur”.

“Ai më ka bindur që të rri, ai më foli nga dita e parë dhe më tha se llogarit tek unë”.

“Kam marrë parasysh fjalët e tij, dhe tani po stërvit deri sa të fitoj shansin tim”, përfundoi mbrojtësi italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori