Arsenali ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i realizuan Gabriel dhe Emily Smith-Rowe, për të siguruar tre pikë të mëdha në udhëtim.

Arsenali fiton me shumë spektakël në udhëtim te Leicesteri Arsenali fiton me shumë spektakël në udhëtim te Leicesteri

Arsenali ishte ekip më i mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.17, me Leicesterin që u vlerësua 6.81.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë përballje ishte portieri Aaron Ramsdale, që u notua me 8.9.

Një pasim maestral dhe dy pritje fantastike nga portieri i Arsenalit ndaj Leicesterit Një pasim maestral dhe dy pritje fantastike nga portieri i Arsenalit ndaj Leicesterit

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Daniel Amartye me vlerëismin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: