LAJMI I FUNDIT:

Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh
Reklama

Barcelona ishte në deficit prej dy golash për të siguruar një fitore të vështirë 3-2 kundër Celta Vigo në fundjavë.

Për trajnerin e Celtas, Rafa Benitez kjo fitore ishte për shkak të zëvendësimeve taktike të Xavit.


“Zëvendësimet që bën Xavi ishin inteligjente. Ai futi lojtarë të shpejtë dhe për të çekuilibruar në fushë sepse plani i startit nuk funksionoi për të”, u tha Benitez gazetarëve.

Zbulohet gjeneza e përplasjes mes Guardiolas dhe Cancelos
Lexo po ashtu Zbulohet gjeneza e përplasjes mes Guardiolas dhe Cancelos

Me Barçën që po humbiste 2-0, Xavi vendosi të zëvendësojë Marcos Alonson (mbrojtës i majtë) me Lamine Yamal (anësor). Trajneri dërgoi gjithashtu Alejandro Balde dhe Raphinha për Andreas Christensen dhe Ferran Torres përkatësisht.

Barcelona tani ka fituar gjashtë ndeshjet e saj të fundit në të gjitha garat, por fitorja kundër Celtas në shtëpi ishte më e vështira pasi dukej sikur po e humbisnin atë pas 76 minutave.

Xavi shpesh ka bërë zëvendësime dhe kjo ka funksionuar këtë sezon. Kundër Betisit, Raphinha doli nga bankina për të shënuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori