LAJMI I FUNDIT:

Quentin Tarantion njofton pensionimin – filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit

Quentin Tarantion njofton pensionimin – filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit

Një prej regjisorëve më të mirë në botë, Quentin Tarantino ka njoftuar se po pensionohet. Ai ka thënë se filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit.

59-vjeçari i “Once Upon A Time In Hollywood” do të realizojë një film të 11-të dhe të fundit me metrazh të gjatë përpara se të vendosë të tërhiqet.


“Unë e kam bërë për një kohë të gjatë. Unë e kam bërë këtë për 30 vjet dhe është koha për të përfunduar shfaqjen”, tha ai në një intervistë me Chris Wallace të CNN.

Ai tashmë ka qenë regjisor i 10-të filmave të vlerësuar nga kritika, megjithëse ai i shikon filmat “Kill Bill” si një film dhe jo si dy, shkruan DailyMail.

Fituesi dy herë i çmimit “Oscar” e bëri të qartë se nuk donte të vazhdonte të bënte filma dhe të largohej më shumë nga audienca e tij.

Megjithëse e di se filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit, regjisori i “Reservoir Dogs” tha se nuk e di ende se cili do të jetë komploti i atij filmi.

“Për momentin, as nuk e di se çfarë është një film – a është kjo diçka që luhet në Netflix? A është kjo diçka që luhet në Amazon dhe njerëzit e shikojnë në divan me gruan ose burrin e tyre? A është ky një film?”, tha ai.

“Sepse filmi im i fundit u shfaq në 3000 kinema dhe u luajt në të gjithë botën për disa muaj”, vazhdoi regjisori.

Ndërsa ka pasur disa bisedime gjatë viteve të fundit për Tarantinon që ndoshta të bëjë një film të tretë të “Kill Bill”, ka pasur pak informacione të reja në këtë aspekt.

Tarantino foli më parë për atë që mund të bënte në pension në një intervistë në GQ Australia nga 2019.

“E shoh veten duke shkruar libra dhe duke filluar të shkruaj teatër, kështu që do të jem akoma krijues. Unë thjesht mendoj se kam dhënë gjithçka që kam për të dhënë për filmat”, kishte deklaruar ai.

Regjisori Jackie Brown publikoi librin e tij të dytë në fillim të këtij muaji rreth filmave në epokën e Hollywoodit të ri. Ai më parë publikoi një roman të filmit “Once Upon a Time in Hollywood”.

Quentin gjithashtu do të ketë më shumë kohë për të kaluar me familjen. Regjisori i “Hateful Eight” u martua me këngëtaren izraelite Daniella Pick, 38 vjeç, në vitin 2018. Ata kanë dy fëmijë, njëri i lindur në vitin 2020 dhe tjetri i lindur verën e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Magazina

"I shoh kokë më kokë" - Pas daljes, Françeska tregon se kush mund ta fitojë Big Brother-in

Magazina
Megan Thee Stallion merr vëmendje me një veshje ekspozuese rozë, gjatë turneut veror

Megan Thee Stallion merr vëmendje me një veshje ekspozuese rozë, gjatë turneut veror

Magazina
Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Magazina
Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Magazina
Luiz Ejlli dhe Ghetto Geasy sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Ding Ding”

Luiz Ejlli dhe Ghetto Geasy sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Ding Ding”

Magazina
Kalo në kategori