Një prej regjisorëve më të mirë në botë, Quentin Tarantino ka njoftuar se po pensionohet. Ai ka thënë se filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit.

59-vjeçari i “Once Upon A Time In Hollywood” do të realizojë një film të 11-të dhe të fundit me metrazh të gjatë përpara se të vendosë të tërhiqet.

“Unë e kam bërë për një kohë të gjatë. Unë e kam bërë këtë për 30 vjet dhe është koha për të përfunduar shfaqjen”, tha ai në një intervistë me Chris Wallace të CNN.

Ai tashmë ka qenë regjisor i 10-të filmave të vlerësuar nga kritika, megjithëse ai i shikon filmat “Kill Bill” si një film dhe jo si dy, shkruan DailyMail.

Reklama

Fituesi dy herë i çmimit “Oscar” e bëri të qartë se nuk donte të vazhdonte të bënte filma dhe të largohej më shumë nga audienca e tij.

Reklama

Megjithëse e di se filmi i tij i ardhshëm do të jetë i fundit, regjisori i “Reservoir Dogs” tha se nuk e di ende se cili do të jetë komploti i atij filmi.

“Për momentin, as nuk e di se çfarë është një film – a është kjo diçka që luhet në Netflix? A është kjo diçka që luhet në Amazon dhe njerëzit e shikojnë në divan me gruan ose burrin e tyre? A është ky një film?”, tha ai.

Reklama

“Sepse filmi im i fundit u shfaq në 3000 kinema dhe u luajt në të gjithë botën për disa muaj”, vazhdoi regjisori.

Ndërsa ka pasur disa bisedime gjatë viteve të fundit për Tarantinon që ndoshta të bëjë një film të tretë të “Kill Bill”, ka pasur pak informacione të reja në këtë aspekt.

Reklama

Tarantino foli më parë për atë që mund të bënte në pension në një intervistë në GQ Australia nga 2019.

“E shoh veten duke shkruar libra dhe duke filluar të shkruaj teatër, kështu që do të jem akoma krijues. Unë thjesht mendoj se kam dhënë gjithçka që kam për të dhënë për filmat”, kishte deklaruar ai.

Reklama

Regjisori Jackie Brown publikoi librin e tij të dytë në fillim të këtij muaji rreth filmave në epokën e Hollywoodit të ri. Ai më parë publikoi një roman të filmit “Once Upon a Time in Hollywood”.

Quentin gjithashtu do të ketë më shumë kohë për të kaluar me familjen. Regjisori i “Hateful Eight” u martua me këngëtaren izraelite Daniella Pick, 38 vjeç, në vitin 2018. Ata kanë dy fëmijë, njëri i lindur në vitin 2020 dhe tjetri i lindur verën e kaluar. /Telegrafi/

Reklama