LAJMI I FUNDIT:

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Duke folur për mediat pas një disfate të dhimbshme ndaj PSG-së, Ilkay Gundogan nuk i ka kursyer kritikat e tij ndaj shokëve të tij të Barcelonës, duke ekspozuar hapur mentalitetin e tyre.

Mesfushori nënkuptoi dukshëm se uruguaiani meritonte të përjashtohej nga fusha dhe prandaj ishte përgjegjës për rënien e Barçës.


Vërejtjet e Gundogan thuhet se e ndanë dhomën e zhveshjes në dy kampe, me disa lojtarë që i konsiderojnë ato ofenduese.

I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo
Lexo po ashtu I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

Legjenda e Blaugranas, Carles Puyol, megjithatë, nuk sheh asgjë të keqe në atë që tha gjermani.

“Secili është i lirë të thotë çfarë të dojë. Unë jam për të folur për problemet në dhomën e zhveshjes. Gundogan ka dhënë mendimin e tij pa pasur qëllime të këqija”, deklaroi spanjolli.

Si dikush që kaloi gati dy dekada në Camp Nou dhe e drejtoi ekipin për një mori trofesh të mëdhenj, ai ndoshta e di se për çfarë po flet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozat Kuq e Zi me një aksion para zyrave të FSHF-së në shenjë proteste për kandidaturën Shqipëri-Serbi për EURO 2027 U21

Tifozat Kuq e Zi me një aksion para zyrave të FSHF-së në shenjë proteste për kandidaturën Shqipëri-Serbi për EURO 2027 U21

Kombëtarja e Shqipërisë
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Tifozët mbetën të habitur kur panë lojtarin e harruar të Liverpoolit prezent në lamtumirën e Kloppit

Tifozët mbetën të habitur kur panë lojtarin e harruar të Liverpoolit prezent në lamtumirën e Kloppit

Premier League
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Onana tregon katër lojtarët e Man Utd që duhet të pranojnë kritika pas sezonit katastrofal

Onana tregon katër lojtarët e Man Utd që duhet të pranojnë kritika pas sezonit katastrofal

Premier League
Kalo në kategori