Shqiptarët anë e mbanë globit tashmë kanë krijuar një ndjekje të madhe në rrjetet sociale.

Vetëm në rrjetin social Instagram, mund të shohësh figura shqiptare që tashmë konkurrojnë emrat e mëdhenj botërore, duke u ndjekur nga më shumë se 35 milionë përdorues.

E këtë epitet e gëzon artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, e cila e arriti së fundmi këtë shifër ndjekjesh.

Dua Lipa (Foto: Christian Augustin/Getty Images/Guliver)

Menaxheri i njohur e rrjeteve sociale, Valon Kerolli, ka përpiluar së fundmi me 20 këngëtarët shqiptarë më të ndjekur në Instagram.

Listës i paraprijnë tri emrat që na përfaqësojnë më së miri ndërkombëtarisht: Dua Lipa, Rita Ora e Bebe Rexha.

Reklama
Dua Lipa arrin 35 milionë ndjekës në Instagram Dua Lipa arrin 35 milionë ndjekës në Instagram

Ndërkohë, ajo që përmbyll listën me plot një milion ndjekës është senzacioni i dy viteve të fundit në tregun muzikor shqiptar, reperja Tayna.

Reklama

Fotografia më poshtë ju sjell 20 të famshmit shqiptarë më të ndjekur në Instagram, dhe numrin aktual të ndjekësve të tyre. /Telegrafi/

Foto: Valon Kerolli/Facebook