LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet e para të sezonit të dytë dhe të shumëpritur të “Squid Game”

Publikohen pamjet e para të sezonit të dytë dhe të shumëpritur të “Squid Game”
Foto: Netflix/Instagram

Trailer-i i parë për sezonin e dytë të shumëpritur të “Squid Game” më në fund u publikua, tre vjet pasi seriali theu rekorde globale.

Drama distopike e Koresë së Jugut më në fund do të rikthehet në platformën Netflix më vonë këtë vit dhe një klip ngacmues prej 17 sekondash paralajmëroi se drejtuesi që qëndron pas lojës vrastare do t’i tërheqë sërish telat.

Në video, Lee Jung-jae është kthyer në rolin e Seong gi-hun – i mbijetuari i vetëm i ndeshjeve të para, shkruan DailyMail.


Foto: Squid Game/Instagram

Duke u shfaqur me një model të ri flokësh ngjyrë rozë, ai mund të shihet duke shëtitur nëpër një aeroport ose një stacion treni, përpara se t’i përgjigjet një telefonate nga një figurë misterioze.

Seong gi-hun i thuhet: “Do të pendoheni për vendimin tuaj”.

View this post on Instagram

A post shared by Netflix US (@netflix)

Por heroi refuzon të tërhiqet dhe ai përgjigjet: “Do të të gjej. Pa marrë parasysh se çfarë duhet”.

Data e publikimit për sezonin e dytë të “Squid Game” ende nuk është shpallur, megjithëse Netflix ka konfirmuar se do të dalë në shërbimin e transmetimit në vitin 2024.

“Squid Game” fillimisht nisi transmetimin e sezonit të parë në Netflix më 17 shtator 2021 dhe shpejt fitoi popullaritet si një fenomen i kulturës pop, rrugës për t’u bërë seriali më i ndjekur i kompanisë në historinë e saj.

Foto: Squid Game/Instagram

Me debutimin e tij në vjeshtën e vitit 2021, “Squid Game” mblodhi më shumë se 1.65 miliardë orë shikimi në një hark kohor 28-ditor, me më shumë se 111 milionë llogari të akorduara në dramën e Koresë së Jugut.

Kjo shënoi herën e parë që transmetuesi kishte më shumë se 100 milionë anëtarë të akorduar në kohën kur kishte shfaqur premierë, sipas Deadline.

Duke ripërsëritur rolet e tyre nga sezoni i parë, Lee Byung-hun do të luajë Front Man, ndërsa Wi Ha-jun do të portretizojë Jun-hon dhe Gong Yoo do të luajë shitësin.

Foto: Squid Game/Instagram

Shtesa të reja të kastit për sezonin e dytë të shfaqjes do të përfshijnë aktorë si: Yim Si-wan, Kang Ha-Neul, Park Sung-hoon dhe Yang Dong-geun, Park Gyu-young, Jo Yu-ri, Kang Ae-sim, Lee David, Lee Jin-uk, Choi Seung-hyun, Roh Jae-won dhe Won Ji-an.

Hwang Dong-hyuk do të shërbejë si regjisor dhe producent ekzekutiv në sezonin e dytë të serialit, i cili është planifikuar të fillojë transmetimin më vonë këtë vit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Magazina
Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Kim Kardashian magjeps me një dukje joshëse, në një jaht luksoz në fotografitë e reja

Kim Kardashian magjeps me një dukje joshëse, në një jaht luksoz në fotografitë e reja

Magazina
Kalo në kategori