Juventusi nuk ka qenë asnjëherë më afër transferimit të Mauro Icardit.

Sulmuesi argjentinas është aktualisht në huazim nga Interi te Paris Saint-Germain deri më 30 qershor, derisa parisienët duan të shfrytëzojnë të drejtën për blerjen e tij.

Kampioni i Ligue 1 do të paguajë 70 milionë euro për transferimin e Icardit, mirëpo nuk do të mbajë atë edhe për shuam gjatë në skuadër.

Miralem Pjanic

Tuttomercato raporton se Zonja e Vjetër do të transferojë menjëherë sulmuesin, derisa PSG ka kërkuar në këmbim shërbimet e Miralem Pjanic.

Kampioni i Serie A-s është i pajtimit që një marrëveshje e tillë të arrihet, derisa Nerazzurët janë duke tentuar të bëjnë lëvizjen e fundit.

Icardi te Juvetusi përmes PSG-së? Icardi te Juvetusi përmes PSG-së?

Sipas mediumit italian, Interi dëshiron t’i vë edhe një klauzolë PSG-s se në rast se e shet Icardin te Juventusi, atëherë duhet të paguajë 20 milionë euro shtesë.

Por, tashmë marrëveshja për të paguar 70 milionë euro është arritur dhe skuadra franceze vetëm duhet t’i lëshojë ato në llogari të Interit. /Telegrafi/