Mauro Icardi mund të bashkohet me Juventusin këtë verë përmes Paris Saint-Germainit.

Icardi është huazuar te gjigantët francezë nga Interi pas një revolucioni në klub verën e kaluar nga Antonio Conte.

Është raportuar javët e fundit që Icardi nuk është i lumtur për situatën e tij në Ligue 1, me sulmuesin e që nuk luan shpesh dhe është pas Neymar dhe Kylian Mbappe në hierarkinë sulmuese.

Tuttosport shkruan se Bianconerët u përpoqën të nënshkruajnë me Icardin verën e kaluar dhe mund të bënte një përpjekje tjetër për lojtarin, këtë herë me një metodë tjetër.

Duke e ditur që shanset e Interit për të pranuar një ofertë të drejtpërdrejtë nga rivalët e tyre për Icardi janë të pakta, Tuttosport pretendon se PSG do të paguajë çmimin e rënë dakord prej 70 milionë euro për Icardin, dhe pastaj menjëherë ta shiste atë te Juventus për një shifër pak më të madhe.

Nerazzurri mund të përfitojnë deri në 85 milionë euro për Icardin, pasi flitet se ekziston një klauzolë në marrëveshjen e huazimit, që nëse ai do të shitet te kampionët italian, shuma e transferimit rritet.

Tuttosport shkruan se edhe Napoli ka provuar të bëjë të njëjtën gjë, por Juve duket në avantazh. /Telegrafi/