LAJMI I FUNDIT:

PSG shënon fitore të thellë ndaj Reimsit

PSG shënon fitore të thellë ndaj Reimsit

Paris Saint-Germain ka fituar 4-0 ndaj Reims në kuadër të javës së 22-të në Ligue 1.

Reklama

Golin e parë për parisienët e shënoi Marco Verratti në minutën e 44-të, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me epërsi.

Në 45 minutat e dytë, vendasit ia dolën të shënonin dhe tre gola të tjerë, për të përforcuar kështu fitoren e tyre.

Ishte minuta e 62-të e takimit, kur Sergio Ramos shënoi për 2-0, nëjherit edhe ishte goli i parë në fanellën e PSG-së.

Për të shënuar golin e tretë për parisienët u përkujdes Wout Faes (67’) që shënoi në portën e tij.

Në minutën e 75-të, Danilo pranoi një asistim nga Kylian Mbappe, për të vulosur kështu fitoren prej 4-0.

Pas javës së 22-të, PSG vazhdon të jetë lider me 53 pikë, nëntë më shumë se vendi i dytë, Nice. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore