PSG këndellët në pjesën e dytë në ndeshjen që u shënuan shtatë gola: Messi, Neymar dhe Mbappe gjejnë rrjetën

PSG ka shënuar fitore ndaj Troyes me rezultat 4-3 në kuadër të xhiros së 13-të në Ligue 1.

Ndeshja nisi shumë keq për vendasit, pasi pësuan që në rastin e parë që e kishin Troyes.

Mama Balde gjeti rrjetën pas asistimit të Rony Lopes për 1-0- në minutën e tretë.

PSG barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 24-të, kur Neymar asistoi te Carlos Soler që gjeti rrjetën.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa me të filluar e dytë mysafirët shënuan sërish.

Sërish i njëjti lojtar, Balde arriti të shënojë për 2-1 në minutën e 52-të.

Por pas tre minutash PSG barazoi rezultatin në 2-2 me Lionel Messin që shënoi një gol të bukur.

Parisienët për herë të parë kaluan në epërsi në minutën e 62-të, kur Messi asistoi te Neymar që shënoi për 3-2.

Në minutën e 75-të, PSG fitoi penallt, që e ktheu në gol Kylian Mbappe për 4-2.

Ndeshja u hap sërish në minutën e 88-të, Renaud Ripart asistoi te Ante Palaversa, që shënoi për 4-3.

PSG pas kësaj fitoreje ka 35 pikë dhe mbetet lider i padiskutuar në Ligue 1. /Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Perez flet për titullin e fituar dhe godet indirekt Xavin dhe Barcelonën me deklaratën e tij

Formacionet zyrtare: Man United dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion

Iu drejtua tifozëve në gjuhën spanjolle – cili ishte mesazhi i Jude Bellingham gjatë festës së titullit?

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA