PSG fiton ndaj Montpellier si mysafir, mbetet në krye të Ligue 1

PSG ka marr një fitore të rëndësishme si mysafir i Montpellier me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 13-të në Ligue 1.

Trajneri Tomas Tuchel në këtë ndeshje luajti me pak lojtarë startues duke i ruajtur për ndeshjen e rëndësishme që skuadra e ka në mesjavë në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Goli i parë në ndeshje u shënua nga PSG në minutën e 33-të, kur mbrojtësi Colin Dagba qoi topin në rrjetë për 0-1.

Por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe barazimi. Stephy Mavididi shënoi për 1-1 pas dy tentimeve nga brenda zonës.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat ndër golat tjerë u shënuan në fundin e ndeshjes.

Moise Kean shënoi në minutën e 77-të një gol të bukur për 2-1.

Krejt në kohën shtesë shënoi edhe Kylian Mbappe për 3-1 për ta mbyllur këtë takim.

PSG tani ka 28 pikë, katër më shumë se Marseille në vendin e dytë. /Telegrafi/

Inzaghi gëzon tifozët e Interit me transfeirmin e ri: Po, ai ka nënshkruar me ne

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Xavi me deklaratë absurde: Ishim superiorë këtë edicion ndaj Gironës dhe Real Madridit

Chelsea me ofertë të parefuzueshme për Napolin, para dhe një yll për Victor Osimhen

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1