LAJMI I FUNDIT:

PSG afër transferimit të Hector Bellerin

PSG afër transferimit të Hector Bellerin

Paris Saint-Germain dëshiron të transferojë Hecto Bellerinin në këtë verë nga Arsenali.

Reklama

Mbrojtësi spanjoll duket se nuk është i lumtur më te The Gunners dhe është i gatshëm për një aventurë të re në Evropë.

Sipas asaj që raporton The Guardian, PSG i ka ofruar Arsenalit 25 milionë euro plus pesë milionë të tjerë bonuse për transferimin e mbrojtësit të djathtë.

The Gunners janë të detyruar që të shesin një lojtar për të mbuluar transferimin e anëtarit më të ri Gabriel Magalhales, mirëpo hezitojnë të largojnë Bellerinin.

Mbrojtësi spanjoll ka zgjuar interesimin edhe të Bayern Munichut dhe Juventusit, por kampioni nga Ligue 1 po i prinë garës. /Telegrafi/